Najnowsze trendy: AKSAMIT

Dlaczego aksamit jest tak bardzo popularny w tym sezonie? Czasy, kiedy meble z aksamitu można było spotkać u naszych babć lub cioć, dawno już przeminęły. Bardzo elegancki, szykowny, miękki i ciepły design – to wszystko sprawia, że w tym sezonie meble z aksamitną tapicerką zdominowały wnętrzarskie trendy.

Krzesła, sofy i inne meble lub dodatki wykończone tym szlachetnym materiałem wyróżniają się głębią kolorów, a przyjazne wzornictwo sprawia, że masz ochotę natychmiast dotknąć miękkiej tapicerki. Chcesz stworzyć w swoim mieszkaniu niepowtarzalną atmosferę, inspirowaną stylem vintage? Wystarczy, że postawisz na jeden aksamitny element, a całe pomieszczenie zyska stylowy charakter. Meble z aksamitną tapicerką świetnie odnajdują się w nowoczesnych aranżacjach, również tych utrzymanych w stylu skandynawskim.

Aksamit nie na każdą kieszeń? Niekoniecznie. Wielu producentów oferuje meble z tapicerką imitującą ten materiał, wykonaną z bardzo wytrzymałego i efektownie prezentującego się poliestru. Bez względu na to, jakie tworzywo wybierzesz, pamiętaj o przestrzeganiu jednej zasady – dozuj aksamit rozsądnie, najlepiej w postaci pojedynczych akcentów w pomieszczeniu, np. sofy, fotela, krzesła czy poduszki.

Zobacz kilka ciekawych aranżacji!

urban-outfitters

źródło: urban-outfitters

 

stylizmo-blog

źródło: stylizmo-blog

lone-bk

źródło: lone-bk

hemtrender

źródło: hemtrender

cozamia

źródło: cozamia

 

14435255_1835555273344591_2591234487543240116_o

woood collection

 

sara-trio

FOTEL SARA

Odpowiedz